АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ/ВІДПОВІДІ ЩОДО ВИДАННЯ КНИЖОК

1. Необхідно видрукувати методичку (монографію), яка підготовлена в MS Word, чи можете надрукувати тираж із цієї програми без змін?
Так, можемо. Для цього використовується конвертація у спеціальний формат PDF, який придатний для подальшого виробничого процесу в поліграфії. При цьому розмір сторінки та поля у Вашій роботі мають бути рівними відповідним розмірам кінцевого продукту.

2. Який спосіб скріплення та обкладинку обрати для видань різного типу?
Для видань обсягом менше 64 сторінок використовуємо зшивку на скобу. Для більших за обсягом – монографій – скріплення на термобіндері. Сучасне обладнання виключає можливість "випадання" листків або відклеювання обкладинки. Зазначимо, що ці два способи скріплення є економічно вигідними.
Якщо видання призначене для постійного користування (підручник), радимо використати проклейку з шиттям у зошити. Книжка буде легше розкриватися та збільшиться термін її використання в активних читачів – студентів. 

3. Яку обкладинку вибрати?
Вибір обкладинки значною мірою впливає на вартість видання. 
Для простіших робіт (методичних рекомендацій) пропонуємо обкладинку з друком в один або два кольори. Використовується папір середньої щільності, ламінація в такому випадку є необов'язковою. 
Для монографій, підручників, посібників можливі два основні варіанти виконнання обкладинки: 
- економніший – із друком у два кольори або повнокольоровим друком на щільному папері;
- виконання у твердій палітурці у повному кольорі, можливо з суперобкладинкою. 
Зазвичай, у двох випадках обкладинка ламінується.

4. Потрібна невелика кількість, приблизно 80 примір­ників. Які варіанти друку можете запропонувати?
Для тиражів до 200 примірників ми використовуємо цифровий друк на сучасному обладнанні фірм Sharp та Xerox, який відповідає трьом основним вимогам: висока оперативність та якість, низька стартова вартість друку, що є дуже вигідним для малих тиражів.

5. А якщо надрукувати 300 або більше примірників?
Тоді ми запропонуємо Вам офсетний друк. Основною відмінною рисою офсетного друку від інших видів (цифрового, різографічного) є порівняно висока вартість підготовчих робіт і низька вартість самого друку.  
Тобто, чим більший тираж, тим менша вартість одного примірника. Офсетний друк є вигідним для 200, 300, 500, 1000 і більше примірників.

6. Портібна методичка формату А5, макет зроблено у форматі А4, часу переробляти зовсім нема, що робити?
Наші дизайнери допоможуть Вам зі "швидкою преверсткою”, тобто зменшенням або збільшенням розміру сторінки, полів, при цьому зберігаючи "товарний” вигляд продукції. Проте такі зміни в короткі терміни вимагають від Вас уважної перевірки макету перед підписанням до друку.

7. Навіщо підписувати до друку, якщо все правильно? 
Підпис до друку підтверджує, що замовник уважно звірив, остаточно узгодив макет і ніяких зауважень немає, а зміни та корективи всі внесені. Підписаний до друку оригінал макет є еталоном та "зеленим світлом” для подальшого тиражування книги. 

8. Як розраховується вартість видавничих робіт на етапі підготовки книжки до друку?
Видавничі роботи на етапі підготовки книжки до друку включають в себе: набір тексту, коректуру, верстку, дизайн обкладинки та ілюстративної частини, редагування матеріалу.
На їх вартість впливають:
1) перелік робіт – замовник може подати вже набраний і звірений текст, який вимагає, наприклад, тільки вертски та редагування. 
2) фактичний обсяг – кількість сторінок в майбутній книзі розраховується за допомогою попередньої верстки, фахівці називають цей процес "закинути книжку у формат”.  
3) складність – підготовка матеріалу обсягом 320 сторінок, більша частина якого це складні формули, графіки та таблиці, коштуватиме значно дорожче такої ж за обсягом монографії, яка повністю складається з текстових розділів.
Саме тому остаточна вартість видавничих робіт на етапі підготовки книжки до друку розраховується вже за наявності матеріалів у видавництва, а замовнику подається попередня вартість.

9. Як зменшити витрати на видавничі роботи при виданні методички, монографії?
Це можливо, якщо Ви подаєте роботу у електронному вигляді - файл MS Word або PDF і вимоги з оформлення друкованої продукції не є суворими (наприклад, необхідно видрукувати методички).
Ви можете самосійно організувати набір текстових матеріалів, розмістити ілюстрації, провести вичитку та коректуру, оформити роботу відповідно до внутрішніх вимог. 
Подайте файли до видавництва у вигляді, який потребує мінімальних змін та часу на підготовку до друку. Для невеликих за обсягом та тиражем робіт це значно зменшить Ваші витрати.

10. В якому вигляді краще подавати матеріали для друку книжки? 
Зібрані та впорядковані матеріали подаються у форматі PDF.
Загальна кількість сторінок має бути кратна чотирьом. Не забудьте про УДК, ББК, авторський знак (надаються науковою бібліотекою). ISBN надає видавництво.

11. Яку інформацію треба подати до видавництва для розрахунку вартості друку? 
Вартість друку продукції залежить від наступних параметрів: 
- тираж (кількість примірників),  кількість сторінок;
- формат видання;
- спосіб кріплення, тип палітурки;
- колірність, необхідність ламінації (покриття плівкою) обкладинки; 
- наявність кольорових або чорно-білих вклейок, фотографій, а також інших додаткових елементів; 
- якість та щільність паперу, на якому будуть виконуватися роботи. 
Менеджери видавництва допоможуть вибрати оптимальну "комплектацію" Вашої друкованої продукції із врахуванням побажань щодо вартості та виконання.
 
12. Що означає термін "верстка” у видавничій діяльності, навіщо вона потрібна?
Ве́рстка — процес формування сторінок та смуг (полос). Суть процесу — розміщення текстового та ілюстративного матеріалу на сторінках чи полосах друкованого або електронного видання, що відповідає певним технічним та естетичним вимогам та критеріям.