Як зробити видання книг дешевшим?

Якщо ви видавали чи хотіли видавати власну книгу, проте вас налякала ціна, то знаєте, що у сучасних реаліях найчастіше автори пишуть "для себе" й відкладають власні твори до кращих часів. Декотрим щастить нашкребти гроші і видати декілька примірників для дуже вузького кола читачів. Інші ж залучаються підтримкою держави. У цій статті ми спробуємо описати ті можливі варіанти, які допоможуть зберегти вашу копилку неушкодженою.Книжечка.com радить своїм авторам... 

Видавництво має змогу випускати видання навіть тиражем 30 штук. Така можливість є дуже корисною в тому випадку, коли автор, припустимо, прозаїк, має збірку своїх творів й шукає спонсорів, які могли б допомогти доробкам вийти у світ. "Друк тридцяти примірника вийде у тридорога!” - скажете ви, а видавництво переконає у протилежному. Випустити у цьому видавництві сигнальний примірник буде не так, а якість при цьому, залишатиметься на такому ж високому рівні. Але, фахівці Книжечка.com радять, все-таки, якщо є можливість замовляти більший наклад, бо ж тоді буде нижчою й собівартість одної книги. До прикладу, відчутно зекономити кошти може тираж від 200 примірників. У такому разі використовується офсетний друк, який дає хороше співвідношення ціни та якості. Часто автори вигадують свої методи економії, пропонуючи менший формат книги чи, до прикладу, скорочення кількості сторінок, за рахунок зменшення розміру шрифтового наповнення. Але представники видавництва одразу попереджають, що, у першому випадку, усічення формату книги може обійтися дорожче й матиме неестетичний вигляд; у другому - зменшення кегля шрифта може призвести до нечитабельності книги, а якщо видання важко прочитати, то воно може втратити свою читацьку аудиторію, бо ж хто захоче псувати свій зір? Як зазначають дизайнери видавництва, автори пропонують також зменшення відступів, що є грубим порушенням стандартів верстки й знову ж таки, зрушується гармонія книги. Дизайнери стверджують, що ніколи не відступають від міжнародних стандартів оформлення книги, а якщо замовнику дійсно потрібно знизити ціни, то пропонують альтернативні варіанти.Яке воно - обличчя книги? 

Немаловажливим фактором успішності того чи іншого видання є його обкладинка. А яку обирати, якшо коштів зась? Тут-таки нам допоможуть фахівці з видавництва. Останні розповідають, що при накладі від 200 примірників, друк обкладинки виконуватиметься на офсетному обладнанні, а тоді ціна буде коливатися залежно від кількості фарб. До прикладу, видавництва користуються системою CMYK, при якій повний колір забезпечується поєднанням 4 кольорів: C - cyan (синій), М - magenta (пурпур), Y - yellow (жовтий) та К - kontur (чорний). Якщо обкладинка друкуватиметься не всіма чотирма фарбами, то тут можна дещо зекономити і виконати друк 3, 2 чи навіть 1-ою фарбою. Але, застерігають дизайнери, "обличчя” книги буде дещо не таким ефектним, як було б при друці повного кольору. Меншу кількість фарб, радять фахівці видавництва, обирайте у тих випадках, коли друкуєте методички чи коли точно знаєте, що повний колір обложки буде зайвим і не відповідатиме змістовому наповненню самого видання.Як вигідно обрати папір для книги? 

Найчастіше для друку видання використовується папір щільністю 70г/м. Якщо ж кошти вузько затягують паски, можна обрати тонший папір. Це може бути щільність 65, 50 г/м. Також можливим є використання паперу щільністю 56 г/м, який є переробленим, а відтак ваша книга стане внеском не тільки у світ мистецький, а й у природний.Найлегший шлях до економії - верстка!

Співробітники Книжечка.com пропонують ще один спосіб економії коштів - це надання книги у готовому, зверстаному варіанті. Звучить, можливо, дещо дико, через те, що не кожен розуміє як це зробити і не кожен зможе це зробити, в силу різних обставин. Проте, цей процес не є таким складним, яким його малюють. Для цього достатньо початкові знання роботи з відповідною програмою, переведення текстового файлу у PDF-формат і ... вуаля! Ви таким чином долучилися до процесу виготовлення власного продукту. Дизайнери видавництва виклали повну інформацію щодо того, як самостійно підготувати файли до друку, а ще наголошують, що краще всього зателефонувати й спитати, для уникнення будь-яких негараздів.  

<< Повернутися до каталогу статей